Często zadawane pytania

Czas leczenia różni się w zależności od stopnia nasilenia ciemieniuchy, zwykle trwa to od 1 do 4 tygodni.

Zestaw Dermicin do leczenia ciemieniuchy został przebadany klinicznie i jest bezpieczny dla wszystkich dzieci. Nie są znane żadne działania niepożądane związane ze stosowaniem zestawu Dermicin.

Niemowlęce łojotokowe zapalenie skóry (ciemieniucha) charakteryzuje się występowaniem złuszczających się żółto-brązowych zmian skórnych (łusek), głównie na skórze głowy. Może również obejmować brwi, powieki, obszar za uszami, fałdy nosa, kark, okolice pieluszkowe, doły podkolanowe, pachowe, łokciowe.

Dokładna przyczyna ciemieniuchy nie jest do końca znana, uważa się, że jest powiązana z:

  • Wysokim poziomem tłustej substancji o nazwie sebum, spowodowanym nadprodukcją sebum przez gruczoły łojowe.


  • Reakcją zapalną organizmu na naturalnie występujące na skórze drożdżaki Malassezia.

  • Niewystarczającą ilością niezbędnego kwasu tłuszczowego zwanego kwasem gamma-linolenowym (GLA).

Skuteczność i wyjątkowość zestawu Dermicin wynika z tego, że pomaga w leczeniu wszystkich powyższych objawów ciemieniuchy.

Za pomocą gąbki przymocowanej szczotki, bardzo ostrożnie masować skórę głowy, a następnie  usunąć złuszczoną skórę za pomocą szczotki. Grzebień służy do ostrożnego wyczesywania łusek z włosów dziecka. Należy pamiętać, że skóra głowy dziecka jest bardzo delikatna.

Czasami, nawet po skutecznym leczeniu, może wystąpić nawrót ciemieniuchy. Jeśli tak się stanie, można bezpiecznie ponownie zastosować Dermicin. Dermicin można stosować również w profilaktyce, od 3 do 4 razy na tydzień, aby utrzymać funkcję barierową skóry. W ten sposób skutecznie zapobiega się nawrotom ciemieniuchy.