Przejdź do treści

Często zadawane pytania

Po jakim czasie ustępuje ciemieniucha?

Czas potrzebny na usunięcie ciemieniuchy, zwykle trwa to od 1 do 4 tygodni.

Czy zestaw Dermicin można stosować u wszystkich dzieci?

Dermicin do usuwania ciemieniuchy został przebadany, jest bezpieczny dla wszystkich dzieci. Nie są znane żadne działania niepożądane związane ze stosowaniem produktu.

Po czym można rozpoznać ciemieniuchę?

Niemowlęce łojotokowe zapalenie skóry (ciemieniucha) charakteryzuje się występowaniem złuszczających się żółto-brązowych zmian skórnych (łusek), głównie na skórze głowy. Może również obejmować brwi, powieki, obszar za uszami, fałdy nosa, kark, okolice pieluszkowe, doły podkolanowe, pachowe, łokciowe. 

Co jest przyczyną rozwoju ciemieniuchy?

Dokładna przyczyna ciemieniuchy nie jest do końca znana, uważa się, że jest powiązana z:

Wysokim poziomem tłustej substancji o nazwie sebum, spowodowanym nadprodukcją sebum przez gruczoły łojowe.

Reakcją zapalną organizmu na naturalnie występujące na skórze drożdżaki Malassezia.

Skuteczność i wyjątkowość zestawu Dermicin wynika z tego, że pomaga w usuwaniu wszystkich powyższych objawów ciemieniuchy.

W jaki sposób używać gąbki, szczotki i grzebienia do usuwania ciemieniuchy?

Za pomocą gąbki przymocowanej do szczotki ostrożnie masować skórę głowy, a następnie  usunąć złuszczoną skórę za pomocą szczotki. Grzebień służy do ostrożnego wyczesywania łusek z włosów dziecka. Należy pamiętać, że skóra głowy dziecka jest bardzo delikatna. 

Co zrobić w przypadku nawrotu ciemieniuchy?

Czasami, nawet po skutecznym usunięciu ciemieniuchy, może wystąpić jej nawrót. Jeśli tak się stanie, można bezpiecznie ponownie zastosować Dermicin. Dermicin można stosować również w profilaktyce, od 3 do 4 razy na tydzień, aby utrzymać funkcję barierową skóry. W ten sposób skutecznie zapobiega się nawrotom ciemieniuchy.